Перша згадка про село датована ще 1383 роком. Тоді у письмових джерелах воно згадувалося як Госсумезо (Hosszúmezö). А назва Dolha (Долга) вживається вже 1404 року.
Існує легенда, що давно люди жили не в сучасних межах, а в урочищі Свинка. А тоді … стався землетрус, який зруйнував поселення і людям довелося переїжджати у долину річки Боржава. Хай звучить зовсім, як вигадка, але таке може бути. Виявляється, Довге розташоване у зоні сейсмічної активності!
Легенди легендами, а за письмовими джерелами можна відслідкувати більш достовірну інформацію. Село, очевидно, засноване у XIII ст., на розвилці торгових шляхів, що вели на Верховину, долину р.Тиси та на Велику Тисо-Дунайську низовину.
Спочатку, тут подорожні та купці зупинялися для перепочинку, а невдовзі прийшли й перші постійні поселенці. Умови сприятливі - перехрестя торгових шляхів, річка і ліс близько.
Те, що тут колись ймовірно існувало давнє слов’янське поселення, свідчить назва урочища - Городище. Можливо, так у народній пам’яті збереглася пам’ять про колись укріплене дерев’яними фортифікаційними спорудами поселення.
Спочатку жителі села були вільними, займалися скотарством та рільництвом.Та вже у др. пол. ХІІІ - поч. ХІV ст. починається формування залежного селянства під угорською короною
За матеріалами документального видання "Довге - село повстанців-куруців" Василя Пагірі та Федора Шандора. Проєкт Dovge Castrum Art реалізується ГО "Простір молоді" за підтримки Український культурний фонд