Проєкт
«DOVGE CASTRUM ART» –
НОВИЙ ТУРИСТИЧНИЙ КУЛЬТУРНИЙ
БРЕНД ЗАКАРПАТТЯ
реалізує громадська організація «Простір молоді»
за фінансової підтримки
«Українського культурного фонду».
Мета проєкту – створення унікального, цілісного, конкурентоспроможного культурного туристичного продукту-бренду через популяризацію пам’ятки архітектури національного значення палацу-фортеці графів Телекі та створення культурно-мистецького простору «Містечко майстрів».
Унікальний конкурентно-спроможний культурний туристичний продукт на території пам’ятки архітектури дасть змогу популяризувати традиційну культурну спадщину, сприятиме відродженню та пропаганді різноманітних видів народних ремесел, зокрема, як унікального явища культури закарпатців. Фестиваль історичної реконструкції дозволить збільшити попит відвідувачів на автентичні вироби народного мистецтва, перейняти досвід та долучитися до творення історії. Майстри народного мистецтва обмінюватимуться досвідом, адаптуючи власні напрацювання до умов сучасності та зберігати традиційні методи роботи. Транслюються можливості промоції традицій культури та соціальної відповідальності за збереження місцевої спадщини серед місцевого населення та відвідувачів, що забезпечить пряму та опосередковану цільову авдиторію якісним культурним продуктом.
Наявність експонатів та виробів майстрів народних стародавніх ремесел дозволить забезпечити наповнюваність експозицій.
У парку, де розміщується палац, ростуть липи віком 150 до 600 років – пам’ятки природи місцевого значення. Тож у рамках проекту планується обрізка дерев, щоб унеможливити надзвичайні ситуації, зокрема під час буревіїв, вітровалів. Екоакція дозволить залучити місцевих мешканців до турботи про свій культурний спадок та його охорони. Дезінфекція території забезпечить уникнення ризику негативних відгуків та асоціацій про «замок-лікарню» з боку громади, туристів та конкурентів.
Основним продуктом проєкту є фестиваль історичної реконструкції та онлайн-контент-для промоції нової культурної локації. У зв’язку з ним буде виготовлено цілу низку відеороликів для наповнення онлайн-ресурсів, зокрема віртуальну відеоекскурсію з аудіогідом для промоції та реклами пам’ятки архітектури національного значення, промовідео про роботу майстрів – учасників фестивалю (до слова, зібрані відеоматеріали будуть містити інформацію про майстра та його творчість, що дозволить прямій та опосередкованій аудиторії ближче розкрити світ народного мистецтва). Буде виготовлено і встановлено велику ковану роботу –скульптуру, яка розкриватиме основну ідею фестивалю, заплановано 40 робіт автентичного народного мистецтва для створення етнографічної експозиції, двохденний пленер художників, 12 творів художнього мистецтва для створення експозиції «Історія палацу в полотнах».
Останнє десятиліття засвідчує значне зростання інтересу до креативних культурних індустрій, збільшується попит і пропозиція. Щорічно зростає кількість заходів із залученням майстрів народних ремесел та митців, але бракує постійних. Тож проєкт реагує на потреби відвідувачів брати участь у реконструкціях історичних подій (лицарські турніри, стрільба з лука, середньовічні танці, гастрономічні майстер-класи).
Створення культурного осередку та проведення фестивалю дасть змогу наповнити простір культурною та інформаційно-просвітницькою програмою для місцевих мешканців, а якісна промоція дозволить досягнути високих показників відвідуваності локації.