Наприкінці XIX століття угорська деревообробна фірма побудувала в Довгому лісопильний завод. У 1908 році на самому підприємстві і лісозаготівлях працювало близько 400 робітників.
З 1911 року завод щорічно випускав 10 тисяч вагонів деревини. З метою вивезення продукції фірма клопотала перед урядом Австро-Угорщини про будівництво залізниці Довге—Хуст, але було прийнято рішення про будівництво вузькоколійної залізниці Довге—Берегово.
23 грудня 1908 року залізничну колю на дільниці Берегово—Довге у присутності заступника міністра торгівлі Угорщини було офіційно здано в експлуатацію.
В 1912 році Довжанським деревообробним підприємством «Dolhai Faipari Rt.» була споруджена лісова гілка вузькоколійки Довге—Суха—Бронька—Липово—Кук, яка виходила із двору пилорами підприємства.
В різний час, Боржавстька вузькоколійка виконувала різні функції, але з поширенням мережі звичайних залізниць - занепала.
Зараз значна частина відрізку (а всього це 123 км) - демонтовано або не експлуатується, в тому числі й у с.Довге.
Але досі функціонують відрізки Берегово-Іршава та Берегово-Виноградів з вузловою станцією Хмільник. Залізниця досі здійснює вантажні перевезення.
Наразі Боржавська вузькоколійка є частиною Укрзалізниці та має неймовірний туристичний потенціал.
І хороший приклад, як повернути життя на колії, вже є. Жителі сусіднього села Приборжавське успішно запустили Першу Боржавську велодризину. При цьому, самостійно її сконструювали, розчистили колії та влаштували справжній фест з нагоди її відкриття.
Впевнені, що зовсім скоро "Анця Кушницька" стане новою туристичною родзинкою України.
Джерело: https://bit.ly/3uESGgI